PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Wizjer. Ruchome piaski, animowane obrazki

Animacja_piaskowe_2W piątek, 20 kwietnia o 12.00, w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbędzie się pokaz przedpremierowy filmu stworzonego przez grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytomiu. Autorzy animacji, wraz z nauczycielami i rodzinami, będą mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć zmontowany film, zrobiony i udźwiękowiony przez dzieci biorące udział w akcji "Wizjer. Ruchome piaski, animowane obrazki". Oprócz pokazu będzie można na żywo poznać reakcje młodych twórców, porozmawiać z nimi i zobaczyć pokaz rysowania piaskiem na podświetlanym stole.

 

 

Warsztaty z tworzenia filmów w technice animacji piaskowej prowadzone są przez Muzeum w ramach projektu "Wizjer. Obraz w kulturze, kultura obrazu". Celem jego jest przeprowadzenie interaktywnych zajęć dla różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież i dorośli) zwracających uwagę na obraz, sposoby jego tworzenia i redefiniowania w kontekście zmieniającego się świata. Warsztaty uczą mówienia o kulturze wizualnej i odnajdowania się w niej.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.