PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Zanim będzie za późno

Katowice KinCzy wszystkich zbrodniarzy udaje się złapać? Czy wszystkie sprawy da się wyjaśnić? Brutalną prawdę o sukcesach, ale także porażkach w pracy policjantów postanowił odsłonić w książce dziennikarz Tomasz Kin. Z okazji premiery "Bez przedawnienia" (Ringier Axel Springer Polska) autor spotka się z czytelnikami 17 marca w salonie Empik Silesia w Katowicach.

Zbrodnie doskonałe nie istnieją. Nie istnieją także doskonałe metody na ich rozwiązanie. Praca policjantów z Archiwum X to nie tylko spektakularne sukcesy, ale też porażki. Tomasz Kin w swoim reportażu przedstawia funkcjonowanie Wydziału Spraw Otwartych i Niewyjaśnionych, który stanowi ostatnią szansę na ujęcie sprawców, zanim przestępstwo się przedawni. Kryminalna treść zdradza najgłośniejsze zbrodnie wykryte po wielu latach. Autor m.in. na przykładzie morderstwa recepcjonistki w Jaśle, gdy mimo dowodów nie udało się zatrzymać przestępcy, pokazuje, że system nie zawsze działa. Wieloletnie doświadczenie dziennikarza pozwoliło na skrupulatne oraz wiarygodne zebranie dokumentacji do kilkunastu okrutnych zbrodni.

17 marca, godz. 18:00;
Empik Silesia;
Katowice, ul. Chorzowska 107;

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.