PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Nowa powieść byłego szpiega

Empik Katowice VincentSeverski fotoOdznaczony Legią Zasługi przez Baracka Obamę były oficer służb wywiadowczych – Vincent V. Severski – wraca z nową książką. "Niepokorni" (Czarna Owca) to zarówno zakończenie serii "Nielegalni", jak i jedna z najmroczniejszych oraz najbardziej wciągających powieści autora. Pisarz spotka się z czytelnikami 15 listopada w katowickim salonie Empik Silesia.

Vincent V. Severski zamyka popularną serię o Wydziale Q, niejednokrotnie porównywaną do słynnego Millenium. Po udanej operacji wywiezienia Michaiła Popowskiego z Rosji, Sara i Konrad wracają do Polski. Okazuje się, że podczas ich nieobecności Wydział Q został rozwiązany. Tymczasem nad Europą zawisa widmo politycznego kataklizmu – ktoś planuje na nowo zbudować hierarchię wpływów na świecie. Sara i Konrad świadomi zagrożenia dla Polski, nielegalnie zbierają Wydział Q do ostatniej akcji. Potyczka rozegra się poza prawem. I będzie wyjątkowo brutalna.

Vincent Viktor Severski (wł. Włodzimierz Sokołowski) był oficerem wywiadu PRL i RP, działającym przez 26 lat pod przybraną tożsamością. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. Zna biegle trzy języki. Jest postacią dobrze znaną w międzynarodowym środowisku oficerów służb specjalnych. W 2007 roku na własną prośbę odszedł ze służby w wywiadzie w stopniu pułkownika. Odznaczony i wyróżniany przez prezydentów i premierów RP, szefów zaprzyjaźnionych służb wywiadowczych oraz Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę. Autor serii o Wydziale Q: "Nielegalni", "Niewierni", "Nieśmiertelni".

15 listopada, godz. 18:00;
Empik Silesia;
Katowice, ul. Chorzowska 107;

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.