PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Koszmar w mieście Braci Grimm

Katowice 20160418 CwiekJakub Ćwiek, jeden z najpopularniejszych pisarzy młodego pokolenia, zaprasza czytelników do ponurego i intrygującego świata swojej najnowszej powieści fantastycznej. Z okazji premiery "Grimm City. Wilk" autor spotka się z czytelnikami w katowickim salonie Empik Silesia już w poniedziałek, 18 kwietnia.

Tytułowe Grimm City to ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia wzniesiona na plecach ogromnego, siejącego spustoszenie olbrzyma. To tam toczy się akcja najnowszej powieści Jakuba Ćwieka – gorzkiego i brutalnego kryminału noir inspirowanego amerykańskim podziemiem przestępczym lat dwudziestych i trzydziestych. Co łączy morderstwo oficera Wolfa z pojawieniem się tajemniczego Nowego Gracza? Pytania oraz intrygi mieszają się w powieści ze strachem i czarnym humorem.

Jakub Ćwiek jest autorem dziewiętnastu książek, licznych opowiadań i artykułów publicystycznych, scenariuszy oraz słuchowisk. Jego teksty doczekały się adaptacji teatralnych, LARP-owych, teledysków, komiksu, gry karcianej, dwóch filmów krótkometrażowych oraz serii koszulek. Kontrowersyjny autor był aż dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Podczas pracy nad jedną z pierwszych powieści ("Ciemność Płonie") przez pół roku mieszkał na katowickim dworcu.

18 kwietnia, godz. 18:00, Empik Silesia, Katowice, ul. Chorzowska 107;

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.