PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Spowiedź kata

Kowalski Empik Katowice fotoUrodzony w Katowicach prawnik – Tomasz Kowalski – właśnie wydał swoją debiutancką powieść. "Mędrzec kaźni" to opowieść, która jest jednocześnie ważnym głosem w dyskusji o karze śmierci oraz innych zinstytucjonalizowanych formach zabijania i ogólnoludzkim przyzwoleniu na nie. Spotkanie z autorem odbędzie się 19 marca o godzinie 16:00 w salonie Empik Silesia.

Wiosna 1939 roku. Wojna wisi w powietrzu. Amerykański dziennikarz przyjeżdża do Paryża, by przeprowadzić wywiad z miejskim katem. Młody człowiek ma w głowie dokładny scenariusz rozmowy, ostatecznie jest profesjonalistą. Nie podejrzewa, że w jego planach coś mógłby zmienić straszy pan, który co prawda przez całe lata wykonywał dość krwawą profesję, ale tak naprawdę nie ma pojęcia, czego oczekuje przeciętny czytelnik gazety.

Autor zadbał, abyśmy otrzymali wysmakowaną opowieść, która nie tylko jest głosem w dyskusji o karze głównej - kameralna apokalipsa w mieszkaniu na trzecim piętrze paryskiej kamienicy uświadamia dodatkowo, że od pytań o źródła powszechnej hipokryzji nie ma ucieczki.

  • 19 marca, godz. 16.00;
  • Empik Silesia, Katowice;
  • ul. Chorzowska 107;

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.