PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Obok Sceny - wieczór autorski Hanny Dikty, promocja powieści "We troje"

  • Dodano:
  • Autor: /informacja nadesłana/
  • Kategoria: Proza i poezja

We trojeW piątek, 18 marca 2016, w Bytomskim Centrum Kultury o godzinie 18:00 rozpocznie się wieczór autorski Hanny Dikty, połączony z promocją powieści We troje.

Zaproszona przez organizatorów Hanna Dikta - poetka i prozaiczka - jest laureatką kilkudziesięciu konkursów literackich. Publikuje w magazynach branżowych, prasie lokalnej i ogólnopolskiej. W 2012 roku ukazał się jej tomik poetycki zatytułowany Stop-klatka, zaś w roku bieżącym powieść We troje. Wraz z mężem i trojgiem dzieci mieszka w Piekarach Śląskich, gdzie pracuje jako nauczycielka języka polskiego i historii.

Bohaterką We troje jest Agata - "kobieta spełniona". Pensjonat, który prowadzi w Białogórze, daje jej dużo satysfakcji. Jej mąż, starszy o dwadzieścia lat artysta malarz, jest na każde jej zawołanie, czuły i opiekuńczy. Spokój Agaty burzy wizyta u chorej siostry na Śląsku. Tam również po raz pierwszy spotyka swojego szwagra. Choroba Joanny zbliża je do siebie, ale czy na pewno? Siostrzane uczucia zostają wystawione na próbę, a kontrowersyjne decyzje Joanny w trakcie leczenia wprowadzają dodatkowy zamęt. Pobyt w rodzinnych Piekarach zmusi Agatę nie tylko do zmierzenia się z przeszłością, ale także postawi przed nowymi, niełatwymi wyborami. Czy miłość i prawo do własnego szczęścia okażą się ważniejsze od innych zobowiązań?

Czas: 18 marca (piątek), godz.18.00;
Miejsce: Akwarium;
Bilety: wstęp wolny;

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.