PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Bajki o Śląsku nie tylko dla dzieci

Katowice 20160227 CichonNa półki księgarń trafia właśnie pozycja dla wszystkich, którzy kochają Śląsk. Waldemar Cichoń, autor znanej serii o kocie Cukierku, w nowej książce "Zdarziło się na Ślonsku" opowiada historie wielkich mieszkańców regionu i dzieł ich życia. Robi to w dwóch wersjach językowych – po polsku i śląsku. Spotkanie z autorem odbędzie się 27 lutego w katowickim salonie Empik Silesia.

"Mało jest tak zróżnicowanych miejsc na świecie jak Śląsk, miejsc, które dały światu tylu wybitnych ludzi: naukowców, odkrywców, twórców kultury, wielkich przemysłowców, sportowców" – twierdzi Cichoń. "Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli" to opowieść o niezwykłym miejscu i nietuzinkowych postaciach, jakiej do tej pory w Polsce brakowało.

Książka składa się z prawdziwych bajek związanych z historią regionu. Autor opisuje losy ludzi, którzy dzięki talentowi, pracowitości, wytrwałości – lub po prostu niespodziewanym kaprysom historii – zmienili losy swego państwa, a często nawet świata, dokonując rzeczy niezwykłych. Bohaterami są postaci nierzadko mało znane, a bardzo ważne dla historii, jak św. Jadwiga Śląska, Henryk Pobożny, Karol Godula czy Robert Hermann Garbe. To bajki, które docenią nie tylko dzieci, ale i dorośli, którym losy regionu nie są obojętne. Ilustracje do opowieści wykonał Dariusz Wanat.

Waldemar Cichoń – dziennikarz związany ze Śląskiem, od zeszłego roku również etatowy pisarz. Opublikował serię książek dla dzieci o kocie Cukierku ("Cukierku, ty łobuzie", "Nie martw się, Cukierku", "Popraw się, Cukieru!", "Jak się masz, Cukierku?", "Gdzie jesteś, Cukierku?").

27 lutego, godz. 16:00
Empik Silesia
Katowice, ul. Chorzowska 107

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.