PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Najstarsza didżejka Polski

  • Dodano:
  • Autor: /zapowiedź nadesłana/
  • Kategoria: Proza i poezja

Katowice 20160212 DJ Wika"To jest potęga" – mówi o niej Sylwia Chutnik. Wirginia Szmyt, najstarsza didżejka w Polsce, w szczerej rozmowie z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem opowiada o swoich trudnych życiowych wyborach. "DJ Wika. Jest moc!"  to książka, która wzrusza i daje prawdziwego kopa do życia wszystkim pokoleniom. Spotkanie z autorami i ich bohaterką odbędzie się 12 lutego w katowickim salonie Empik Silesia.

Przed laty pedagog w ośrodkach dla trudnej młodzieży. Żona dyplomaty, z którym pięć lat spędziła na placówce w Szwajcarii. Działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów. Teraz DJ Wika inspiruje i łamie stereotypy. Jej dyskoteki, dancingi i imprezy taneczne łączą pokolenia w całej Polsce.

Efektem rozmowy, którą przeprowadzili Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk jest zaskakująca biografia niezwykłej kobiety i artystki. Wirginia Szmyt ma 77 lat i w pamięci fascynujące historie, którymi dzieli się z czytelnikami. Opowiada o wielkiej miłości, którą dane jej było przeżyć, o swojej pasji, jaką jest pomaganie innym, oraz o tym, jak pięknie się starzeć, nie oglądając się za siebie.

  • DJ Wika czyli Wirginia Szmyt – od kilku lat prowadzi ponadpokoleniowe imprezy klubowe, nie tylko najstarsza, ale też jedna z najpopularniejszych didżejek w Polsce, animatorka kultury.
  • Jakub Jabłonka – gitarzysta, kompozytor, członek zespołu EL Voltage.
  • Paweł Łęczuk – publicysta, poeta, prozaik i animator kultury. Wieloletni redaktor "Notatnika Satyrycznego".


12 lutego, godz. 18:00
Empik Silesia
Katowice, ul. Chorzowska 107

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.