PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Skąd wziął się człowiek?

  • Dodano:
  • Autor: /informacja nadesłana/
  • Kategoria: Proza i poezja

Katowice Silesia Tomasz Rozek Jeden z najbardziej znanych popularyzatorów nauki w Polsce – Tomasz Rożek już jutro, 26 listopada, spotka się z czytelnikami. W Empiku w katowickiej Silesii opowie o ewolucji człowieka, o tym, kim jesteśmy teraz oraz o naszej przyszłości. Właśnie ukazała się jego najnowsza książka "Człowiek".

To druga część trylogii, w której autor przeprowadza czytelnika przez wszystkie skale wszechświata, od rzeczy największych do najmniejszych. W pierwszej części - "Kosmosie" - opisywał wszystko to, co większe od człowieka. Teraz skupił się na nas samych.

"Człowiek" nie jest atlasem anatomicznym, ani kompendium wiedzy. Książka stanowi próbę odpowiedzi na fundamentalne pytania: kim jesteśmy, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy? Jako dziennikarz naukowy, Rożek przygląda się tym zagadnieniom z nieskrywanym zafascynowaniem. Oprócz wywiadów z naukowcami, w książce znajdziemy wiele ilustracji i infografik tłumaczących najbardziej skomplikowane zagadnienia, a także setki mało znanych ciekawostek.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.