PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Anna Janko w Salonie Literackim Michała Jagiełły

Jagiełło Janko plakat komGościem najbliższego Salonu Literackiego Michała Jagiełły w Bibliotece Śląskiej będzie Anna Janko – poetka, pisarka, felietonistka, krytyk literacki.

W 2001 r. Anna Janko była nominowana do Nagrody Literackiej Nike za tom "Świetlisty cudzoziemiec". W 2007 r. za powieść "Dziewczyna z zapałkami" została nominowana do Śląskiego Wawrzynu Literackiego, zaś rok później do Nagrody Mediów Cogito oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. W 2009 r. otrzymała Nagrodę Literacką im. Władysława Reymonta.

Współpracowała z wrocławskim miesięcznikiem "Odra", II Programem Polskiego Radia, czasopismem "Pani". Obecnie współpracuje ze "Zwierciadłem". Jest członkiem PEN Clubu i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Spotkanie w środę, 16 października, poprowadzi sam Michał Jagiełło.
 

16.10.2013, Biblioteka Śląska, sala Benedyktynka, godz. 17.00.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.