PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Poezja Młodego Pokolenia - edycja trzecia

Literacka Kanciapa i Gafa Cafe, zapraszają na trzecią edycję Poezji Młodego Pokolenia. Już 14 grudnia w Gafa Cafe (ul. Wilimowskiego 4/1) o godzinie 19:00. 

To spotkanie dedykowane tym, którym słowo pisane jest bliskie. Którzy czują, że w życiu literackim Katowic coś nie do końca gra.

Od lat panuje "lekka posucha" poetycka. Nie licząc spotkań w bibliotekach, dzielnicowych domach kultury, Rondzie Sztuki czy na uniwersytetach – nie dzieje się prawie nic!

My pragniemy to zmienić.

A o literaturze trzeba mówić! Głośno i wyraźnie! I z pomysłem.

Ale bez wariackich papierów i skandali.

 

Dlatego młodzi artyści, po raz kolejny wyjdą w miasto, by zaprezentować swe teksty. Tym razem pojawią się reprezentanci jednej z grup poetyckich funkcjonujących na Wydziale Filologicznym w Katowicach – Groty.

Marta Veil, Joanna Główkowska, Kamil Pietrzk i Jan Pioskowik (a może i ktoś jeszcze), w kameralnych wnętrzach klubo-galerii Gafa odczytają specjalnie przygotowane i wyselekcjonowane wiersze.

Wieczór uświetni występ obdarzonej niebanalnym głosem i zmysłem interpretacyjnym Kaliny Jaglarz. Usłyszymy jej własne kompozycje, piosenki z repertuaru Bułata Okudżawy oraz adaptacje znanych utworów poetyckich (m.in. K.K. Baczyńskiego).

Chcemy dalej wzruszać, denerwować i mieszać w tyglu, jakim jest życie kulturalne miasta.
Ale na spokojnie, bez spiny, arogancji i megalomanii.

Poezja powoli wychodzi z ukrycia!

 

PMP_III_PlakatOrganizatorzy:
Literacka Kanciapa
Gafa Cafe

 

Sponsorzy:
Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Filologicznego (Katowice)

Kserografia-studencka.pl

 

Patroni Medialni:
Radio Studenckie Egida
Portal Katowicki.pl
Magazyn Studencki "Spinacz"
Lustro Biblioteki
Więc jestem

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.