PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Poezja Wisławy Szymborskiej

KSPwGByła nie tylko jedną z najwybitniejszych poetek w historii polskiej literatury, ale i jedną z najbardziej kochanych. Jej wiersze znali wszyscy. Wychowywały się na nich całe pokolenia Polaków. Była przy tym osobą tak skromną, że laur w postaci Nagrody Nobla wydawał się właściwie do niej nie pasować. Jednak mądrość, płynąca z jej wierszy, ironia z jaką patrzyła na świat, trafne i lakoniczne puenty – wszystko to sprawiało, że poezja Szymborskiej to literatura najwyższej próby, w pełni zasługująca na sławę, jaką cieszyła się na całym świecie.

 

Wisława Szymborska odeszła od nas niedawno – 1 lutego. Dlatego też także, 27 maja, o godz. 12.00, na scenie GTM przy Nowym Świecie, LXXI Krakowski Salon Poezji w Gliwicach dedykowany zostanie właśnie poezji Wisławy Szymborskiej. Ostatni w tym sezonie Salon Poezji będzie hołdem oddanym Jej pamięci.


Wiersze Poetki czytać będą: Bernard Krawczyk i Violetta Smolińska z Teatru Śląskiego w Katowicach.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.