PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Apostrof w Katowicach

Apostrof-2017-Radek SzlagaJak informowaliśmy wcześniej, między 15 a 21 maja trwać będzie Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury. Dzisiaj organizatorzy przedstawili pełny program "odsłony katowickiej". Z miłośnikami literatury w Katowicach spotkają się zatem: Ziemowit Szczerek, Wojciech Kuczok, Jakub Żulczyk, Magdalena Witkiewicz, Graham Masterton, Michał Rusinek oraz Jakub Ćwiek. Wszystkie spotkania z autorami odbędą się w salonie Empik Silesia.

Laureat Paszportu Polityki i nagrody Nike, Wojciech Kuczok przyjedzie na festiwal z okazji premiery powieści kryminalnej "Czarna", a Michał Rusinek wyjaśni czytelnikom, czym są "pypcie na języku". Fani literatury Grahama Mastertona, twórcy "Katie Maguire" czy "Uznanych za zmarłych" będą mieli okazję porozmawiać z autorem o najnowszej powieści "Pogrzebani". Czytelników ucieszy zapewne także spotkanie z Jakubem Żulczykiem, który właśnie wydał swoją nową powieść "Wzgórze psów". Ziemowit Szczerek porozmawia z czytelnikami o najnowszej książce "Międzymorze", w której snuje opowieść o mitycznej wielokulturowej krainie, tworząc złożony obraz rozhuśtanej przemianami współczesnej Europy. Gościem festiwalu będzie także Jakub Ćwiek, twórca gorzkiego kryminału noir "Grimm City. Bestie". Z kolei Magdalena Witkiewicz przekona miłośników literatury kobiecej, że nawet najbardziej niepozorna decyzja może wpłynąć na całe życie, o czym właśnie jest powieść "Czereśnie zawsze muszą być dwie".

Opiekę kuratorską nad tegoroczną edycją festiwalu objął Szczepan Twardoch. Autor od samego początku brał czynny udział w przygotowaniach do festiwalu, współtworzył program – zaproponował kilku z zaproszonych autorów oraz tematy dyskusji. O szatę graficzną Apostrofu zadbał malarz, twórca rzeźb i instalacji Radek Szlaga. Artysta w projekcie powrócił do tradycyjnej formy plakatu.

Poza Katowicami festiwal zawita do Szczecina, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Gdańska.

Program (Katowice):

Poniedziałek, 15.05
18:00 Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem wokół książki "Międzymorze";

Wtorek, 16.05
18:00 Spotkanie z Wojciechem Kuczokiem wokół książki "Czarna";

Środa, 17.05
18:00 Spotkanie z Jakubem Żulczykiem wokół książki "Wzgórze psów";

Czwartek, 18.05
18:00 Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz wokół książki "Czereśnie zawsze muszą być dwie";

Piątek, 19.05
18:00 Spotkanie z Grahamem Mastertonem wokół książki "Pogrzebani";

Sobota, 20.05
16:00 Spotkanie z Michałem Rusinkiem wokół książki "Pypcie na języku";

Niedziela, 21.05
16:00 Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem wokół książki "Grimm City. Bestie";

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.