PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

Apostrof-2017-Radek SzlagaZbliża się druga edycja Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. W dniach 15-21 maja w Katowicach pojawią się: Graham Masterton, Jakub Żulczyk, Wojciech Kuczok i Magdalena Witkiewicz. Kuratorem tegorocznej edycji Apostrofu został Szczepan Twardoch. Pełny program wydarzenia nie został jeszcze ogłoszony.

Z okazji premiery "Pogrzebanych", Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury odwiedzi pisarz brytyjski Graham Masterton, twórca "Katie Maguire" czy "Uznanych za zmarłych". Jakub Żulczyk zaprezentuje premierowo "Wzgórze psów". Przewidziane jest także spotkanie z Wojciechem Kuczokiem, który postawił już ostatnią kropkę w powieści kryminalnej "Czarna". Z kolei Magdalena Witkiewicz przekona miłośników literatury kobiecej, że nawet najbardziej niepozorna decyzja może wpłynąć na całe życie.

Opiekę kuratorską nad tegoroczną edycją festiwalu objął Szczepan Twardoch. Autor od samego początku bierze czynny udział w przygotowaniach do Festiwalu, współtworzył program, proponując kilku z zaproszonych autorów oraz tematy do dyskusji. O szatę graficzną Apostrofu zadbał malarz, twórca rzeźb i instalacji Radosław Szlaga.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.