PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Festiwal Przecinek i Kropka

festwial ksi    ki dzieci  cej pik katowicePrzed nami święto dla najmłodszych miłośników literatury. Milusińscy oraz ich rodzice będą mieli szansę wziąć udział w spotkaniach z pisarzami, warsztatach kreatywnych oraz zabawach edukacyjnych. Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka zawita do Katowic. Twórcze spotkania, które będą towarzyszyć Festiwalowi będą odbywały się od 1 do 8 kwietnia w salonie Empik Silesia w Katowicach (ul. Chorzowska 107).

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka będzie okazją kreatywnego spędzenia czasu oraz rozwinięcia dziecięcej fantazji. Najmłodsi czytelnicy przeniosą się na kilka chwil do świata ze swoich ulubionych książek i bajek. Zajęcia, pozwolą uczestnikom warsztatów zdobyć nowe umiejętności, a ciekawe zabawy pozwolą na oderwanie się od codzienności i przeżycie niezapomnianych chwil. W tym roku patronem Festiwalu został Kubuś Puchatek, który będzie towarzyszył dzieciom podczas wielu twórczych spotkań.

Zakładki do książki
1 kwietnia, godz. 12:00-14:00
Każde dziecko doskonale wie, że książek nie wolno niszczyć. Aby nie zaginać rogów kartek podczas czytania, książkom przydadzą się zakładki. Podczas warsztatów dzieci przygotują kolorowe i ciekawe akcesoria, które mogą stanowić również znakomity prezent dla mola książkowego.

Moja ulubiona książka
2 kwietnia, godz. 12:00-14:00
Wyobraźnia dzieci nie zna granic. Podczas nadchodzących warsztatów najmłodsi będą mogli pochwalić się swoimi pomysłami oraz umiejętnościami i wykonają ilustrację do swojej ulubionej książki. Przy tworzeniu tych dzieł zostaną wykorzystane farby, gąbki, filc, klej, koraliki i cekiny.

Kreatywne zabawy z Misią Marysią i Żółwiem Franklinem
8 kwietnia, godz. 11:30-14:00
Organizatorzy zapraszają najmłodszych na wspólną zabawę z Misią Marysią i Żółwiem Franklinem, podczas której będą mogli kolorować, rysować i wyklejać głównych bohaterów. Ponadto, odbędzie się czytanie książeczek oraz quiz z nagrodami. Chętni będą mieć okazję pomalować swoje buzie, a także zrobić sobie zdjęcie z maskotkami.

Agnieszka Antoniewicz
8 kwietnia, godz. 16:00
W ramach Festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka odbędzie się spotkanie z Agnieszką Antoniewicz, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Antoniewicz jest autorką książek z serii "Rysuj, zgaduj, koloruj": "Księżniczki" i "Syrenki", jak również ilustracji do książki Marcina Brykczyńskiego "Chodzi o to, czy wiesz co to zwierzęta", w których wykorzystuje m.in.: tradycyjne techniki rysunkowe oraz programy graficzne.

Kubuś Puchatek
1 i 2 kwietnia, godz. 12:00-15:00
Pod tym tytułem kryje się wspólna zabawa z bohaterami Stumilowego Lasu. Na najmłodszych będą czekać quizy, rebusy i kolorowanki. Najmłodsi będą mieli także okazję do zrobienia zdjęcie z Kubusiem, Prosiaczkiem, Tygryskiem i Kłapouchym.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.