PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski oraz "Mały OKR 2017"

OKR 2017Po raz kolejny Regionalny Instytut Kultury w Katowicach organizuje miejską oraz regionalną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz "Małego OKR". W marcu i kwietniu w Katowicach odbędą się eliminacje regionalne, w czasie których zostaną wybrani najlepsi recytatorzy regionu.

Konkursy mają służyć pielęgnowaniu kultury języka ojczystego, a także rozbudzaniu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zainteresowania sztuką recytacji. Udział w konkursach wzmacnia zainteresowanie uczestników literaturą piękną i pozwala skonfrontować swoje umiejętności ze zdolnościami innych osób.

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach (wcześniej Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach) od 15 lat organizuje regionalne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To konkurs dla młodzieży ponadgimnazjalnej i dorosłych, którego centralnym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Konkurs obejmuje 4 turnieje: Recytatorski, Poezji Śpiewanej, Teatrów Jednego Aktora i formy pośrednich pod hasłem "Wywiedzione ze słowa". Najlepsi recytatorzy z regionu będą mogli wziąć udział w finałowych rywalizacjach centralnych w czerwcu 2017 roku.

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach jest także pomysłodawcą konkursu recytatorskiego "Mały OKR", który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w subregionie katowickim. RIK od ponad 10 lat organizuje i koordynuje eliminacje konkursu na etapach: środowiskowych, miejskich, regionalnych. "Mały OKR" przygotowuje uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z subregionu katowickiego do późniejszego uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim dla szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych.

Eliminacje miejskie w ramach konkursów OKR i Mały OKR 2017 odbywają się w wielu miastach naszego subregionu od początku marca. Finaliści eliminacji miejskich będą mieli szansę uczestniczyć w eliminacjach regionalnych. Uczestnicy regionalnych eliminacji w ramach Konkursu "Mały OKR" rywalizować będą ze sobą od 20 do 22 marca w Teatrze Korez w Katowicach. Z kolei uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli) zmierzą się w eliminacjach regionalnych, które odbywać się będą od 10 do 12 kwietnia w Teatrze Korez w Katowicach.

Organizatorem Centralnym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, a partnerami wydarzeń eliminacji regionalnych Miejski Dom Kultury "Koszutka" w Katowicach oraz Teatr Korez.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.