PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Zakochani w książkach

Budynek ul. FrancuskaJak wiadomo książki kochamy nie tylko w Walentynki, ale przez cały rok, jednak dla zakochanych w książkach Biblioteka Śląska szykuje wyjątkową niespodziankę właśnie 14 lutego. 

W najbliższy wtorek (14 lutego br.) w gmachu Biblioteki Śląskiej przy ul. Francuskiej 12 uruchomiony zostanie nowy stały punkt – Regionalia. Salon Antykwaryczno-Bibliofilski. Każdy, kto odwiedzi w tym dniu nową agendę będzie mógł nieodpłatnie otrzymać jedną wybraną publikację. Z całą pewnością zakochani w książkach znajdą w zbiorze liczącym ponad 3 tys. woluminów odpowiednią dla siebie pozycję. Dzieła Tomasza Manna, Juliusza Kadena-Bandrowskiego, czy Williama Szekspira powinny ucieszyć pasjonatów – twierdzą pracownicy Biblioteki Śląskiej – bo z myślą o takich właśnie osobach utworzono Regionalia. Salon Antykwaryczno-Bibliofilski, który ma ambicję bycia prawdziwą kopalnią skarbów dla koneserów klasyki, bibliofilów i archiwistów lokalnej historii. Od 15 lutego Salon będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-17.00. W przyszłości będą organizowane tu spotkania z lokalnymi twórcami i dyskusje o literaturze, a książki będzie można kupić za symboliczne kwoty. Jeśli z różnych powodów nie można było trafić w księgarniach na jakiś tytuł w latach 70. czy 80., to z pewnością tę pozycję będzie można dziś znaleźć w Salonie przy ul. Francuskiej – dodają pracownicy Biblioteki Śląskiej.

Akcja "Zakochani w książkach" zainaugurowana zostanie 14 lutego br., w Salonie Antykwaryczno-Bibliofilskim Biblioteki Śląskiej przy ul. Francuskiej 12 o godzinie 13.00.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.