PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Ogólnopolski Konkurs Literacki Śląski Shakespeare im. Anny i Piotra Dobrowolskich

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Śląski Shakespeare. Konkurs organizowany jest od sześciu lat. Od ubiegłego roku jego organizatorem jest Biblioteka Śląska. Jest on skierowany do twórców w wieku od 18 do 40 lat, którzy piszą wiersze, poematy, scenariusze teatralne i mają niewielkie szanse, by zaprezentować swój dorobek szerszej publiczności. Konkurs służy aktywizacji autorów, promocji ich twórczości, upowszechnianiu i rozwijaniu świadomości oraz wrażliwości literackiej wśród społeczeństwa.

Utwory, które – jak stanowi regulamin konkursu – nie mogły być dotąd nigdzie publikowane, oceniać będzie profesjonalne jury powołane przez organizatora. Prace można nadsyłać do 28 lutego 2017 roku. Na autorów najlepszych prac czekają nagrody finansowe, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali w Bibliotece Śląskiej 26 maja 2017 roku.

Szczegóły na stronie: www.bs.katowice.pl

Do pobrania (.pdf):

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.