PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Gustaw Morcinek - konferencja w Bibliotece Śląskiej

  • Dodano:
  • Autor: BŚ
  • Kategoria: Literatura

plakat druk komW poniedziałek i wtorek, 9 i 10 grudnia 2013 r., w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędzie się okolicznościowa konferencja związana z 50. rocznicą śmierci Gustawa Morcinka.

Pierwszego dnia o godz. 16.00 zaplanowano "Sejmik Morcinkowy" z udziałem przedstawicieli szkół im. Gustawa Morcinka. Uczestnicy podejmą uchwałę jubileuszową. Następnie odbędzie się wieczór filmowy z projekcją filmu Antoniego Halora "Siedem zegarków Gustawa", którą poprzedzi komentarz prof. Andrzeja Gwoździa.

Drugiego dnia konferencji odbędzie się sesja "O Gustawie Morcinku na nowo" o godz. 10.00, w której wezmą udział badacze twórczości tego pisarza. Pierwsza część będzie moderowana przez prof. zw. dr hab. Krystynę Heską-Kwaśniewicz i ma na celu przypomnienie dokonań tego znakomitego twórcy. Następnie odbędzie się panel dyskusyjny "Trudne rozmowy o Morcinku", którego moderatorem będzie prof. zw. dr hab. Jan Malicki.

Sejmik Szkół Morcinkowych, 9.12.2013 r., godz. 16.00., Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1, sala Parnassos, wstęp wolny;
Sesja, 10.12.2013 r., godz. 10.00, Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1, sala Parnassos, wstęp wolny;

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.