PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Uroczystość wręczenia nagrody Śląski Wawrzyn Literacki 2012

  • Dodano:
  • Autor: PK
  • Kategoria: Literatura
Waw 2012-plakat-gala komNa początku sierpnia poznaliśmy wyniki Plebiscytu Czytelników Biblioteki Śląskiej. Przypomnijmy, że największą liczbę głosów (62%) zdobyła książka Szczepana Twardocha "Morfina".
 
Szczepan Twardoch – pisarz i publicysta - studiował socjologię i filozofię na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Śląskiegow Katowicach. Opublikował sześć powieści, w tym "Wieczny Grunwald", nagrodzony wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza i nominacją do Gwarancji Kultury oraz kilka zbiorów opowiadań, ostatnio "Tak jest dobrze", nominowane do Nagrody Literackiej Gdynia. Mieszka w Pilchowicach na Górnym Śląsku. Jest laureatem Paszportu Polityki 2012 w dziedzinie literatury za "Morfinę".
 
Uroczyste wręczenie nagrody Śląski Wawrzyn Literacki 2012 odbędzie się 26 września o godz. 17.00 w sali Parnassos Biblioteki Śląskiej. Rozmowę z laureatem poprowadzi prof. Krzysztof Kłosiński, a nagrodę wręczą dr hab. Dariusz Nowacki oraz prof. Jan Malicki.
 
Program uświetni specjalny występ Kwintetu Śląskich Kameralistów.
 
 
26.09.2013, Biblioteka Śląska, sala Parnassos, godz. 17.00;

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.