PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Strach się bać

  • Dodano:
  • Kategoria: Film

noc-zywych-trupow-plakatHalloween w Kinie Kosmos – 31 października w ramach Klubu Filmowego Ambasada będzie można obejrzeć otoczone kultem dzieło George'a Romero "Noc żywych trupów".

Skąd się w naszym świecie wzięły zombie? Wirus, inwazja z kosmosu albo brak wolnych miejsc w Zaświatach? Nie. Najpewniejsza odpowiedź brzmi: właśnie z filmu George'a Romero. Przed wszystkimi komiksami, serialami, grami i filmami, przed zombie-apokalipsą i zombie-manią to właśnie na farmie w Pensylwanii zagnieździli się nieumarli. Czy traktować je jako metaforę dyskryminacji czy kapitalizmu, zawsze rozsadzają od środka każdą strukturę i chcą jednego – ludzkich mózgów. Skąd czerpią tę energię? To pytanie ma sens, bo choć wkrótce minie 50 lat od premiery, to film Romero z 1968 roku pozostaje nieśmiertelnym (sic!) klasykiem.

Prelekcję do filmu wygłosi Kaja Klimek. Początek o 18:30.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.