PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Media – fakty i fikcja

  • Dodano:
  • Kategoria: Film

wojna swiatow szulkin 2Na początku listopada br. Teatr Zagłębia w Sosnowcu włączy do swojego repertuaru "Wojnę światów" Herberta George Wellsa. Premierę spektaklu (25 października o godzinie 17:00) poprzedzi pokaz filmu "Wojna światów – następne stulecie" Piotra Szulkina*. Filmu zrealizowanego w... 1981 roku!

Głównym tematem filmu są media tworzące fikcje (-Za co oni nas kochają? -Za to, że dajemy im fikcję – to jedna z kwestii w filmie).

W produkcji Szulkina trudno rozpoznać, co dzieje się naprawdę, a co jest kolejną kreacją, kolejnym newsem zakłamującym rzeczywistość. Przekonuje się o tym dotkliwie główny bohater opowieści – prezenter wiadomości Iron Idem (grany przez Romana Wilhelmiego). Poznajemy go w momencie, w którym na Ziemię przybywają Marsjanie. W oficjalnych newsach są oni przedstawiani jako przyjaciele ludzkości, Idem wie jednak, że prawda jest całkiem inna. Ale telewizja, a nawet jej widzownie, nie są nią zainteresowani...

Projekcję filmu poprzedzi wstęp Magdaleny Walo, po seansie przewidziana jest dyskusja z udziałem publiczności.

*/Pokaz filmu odbędzie się w klubokawiarni Księgarnia, ul. S. Małachowskiego 22 w Sosnowcu/

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.