PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Kino Światowid nominowane do nagród PISF

  • Dodano:
  • Kategoria: Film

9 gala nagrod pisf 20160920-DSC 8139 fot mkulakowski pisfKino Światowid w Katowicach otrzymało nominację do nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Kino. Uznane zostało za jedno z najlepszych kin w Polsce za upowszechnianie i promocję polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. To pierwsza nominacja do katowickiego Światowidu do nagród przyznawanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Poza kinem studyjnym Światowid nominację w kategorii Edukacja Filmowa otrzymał realizowany w Katowicach 48 Hours Film Projekt, który powstawał dzięki pomocy Instytucji Filmowej Silesia Film – umożliwiającej korzystanie z filmowych lokacji Silesia Film Commission oraz emitującego festiwalowe filmy Kina Kosmos.

Uroczysta gala wręczenia nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się 19 września podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Do 10. edycji nagród PISF za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej swoich kandydatów zgłaszały instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i podmioty działające w sektorze kultury. Nagrody są przyznawane za działalność w poprzednim roku w kategoriach: Kino, Wydarzenie filmowe, Promocja polskiego filmu za granicą, Krytyka filmowa, Audycja lub program filmowy, Publicystyka filmowa w Internecie, Książka o tematyce filmowej, Edukacja filmowa, Dystrybucja polskiego filmu, Dyskusyjny Klub Filmowy, Cyfrowa rekonstrukcja filmu, Plakat filmowy (w tym roku nominacji w tej kategorii nie przyznano).

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.