PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Premiery kinowe

  • Dodano:
  • Kategoria: Film

Od wczoraj, w katowickich kinach, można zobaczyć dramat "Bella", który w 2006 roku, na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, otrzymał Nagrodę Publiczności. Obraz jest pierwszym filmem pełnometrażowym latynoskiego reżysera, Alejandra Gomeza Monteverde. Opowiada historię Niny (Tammy Blanchard), młodej kelnerki, która próbuje uporać się z życiem po tym, jak zostaje wyrzucona z pracy i dowiaduje się, że jest w ciąży. Na pomoc nieoczekiwanie przychodzi jej José (Eduardo Verástegui), kolega z tajemniczą przeszłością...

Bella Animal

 

 

Kolejna premiera to "Królestwo zwierząt", kryminał luźno oparty na prawdziwej historii rodziny Pettingillów, która w 1988 roku brała udział w strzelaninie na Walsh Street w Melbourne. 17-letni Joshua, po śmierci matki, przeprowadza się do swojej babci. Chłopak szybko orientuje się, że rodzina prowadzi działalność kryminalną. Film opowiada walkę rodziny tropionej przez policję i młodego człowieka, który postawiony zostaje przed wyborem: pozostać przy najbliższych czy współpracować z policją.

Za kamerą stanął David Michôd, a w filmie zagrali: Ben Mendelsohn, Guy Pearce, Jacki Weaver i debiutujący James Frecheville.

 

Dziennik_cwaniaczka

 

I coś lżejszego. Thor Freudenthal, reżyser zeszłorocznego "Hotelu dla psów", zabrał się za ekranizację serii popularnych książek dla dzieci "Dziennik cwaniaczka". Greg (Zachary Gordon), amerykański nastolatek z oryginalnym poczuciem humoru, jest autorem dziennika, w którym opisuje swoje życie szkolne i rodzinne. Swoją szkołę uważa za najgłupszą instytucję na świecie i razem ze swoimi przyjaciółmi, usilnie stara się znaleźć sposób, aby w niej przetrwać...

 

JS

 

fot. zaczerpnięte z:

Bella - www.filmweb.pl
Królestwo zwierząt - www.animalkingdommovie.com
Dziennik cwaniaczka - www.diaryofawimpykidmovie.com

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.