PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Zespół akordeonowy Symetrio zagra w MDK "Koszutka"

SymetrioPo serii koncertów wokalnych w kwietniu IPiUM Silesia i MDK "Koszutka" zapraszają na koncert muzyki akordeonowej, który zaplanowano na niedzielę 19.04 o godzinie 17.00 w ramach comiesięcznego cyklu "Muzyka – moja miłość".

Symetrio utworzyli w 2013 roku studenci katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego: Marcin Jabłoński, Adam Potera oraz Krystian Saciłowski, który studiuje również w Royal Academy of Music w Londynie. Mimo krótkiej współpracy zespół zaprezentował się z powodzeniem na wielu konkursach muzyki akordeonowej, uzyskując na nich główne nagrody. Zajął I miejsce w XVIII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych (Sanok, 2014), II miejsce w XIV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Popularnej i Rozrywkowej "Concertina 2014" w Giżycku, III miejsce w VI Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej (Solec Zdrój, 2014).

Symetrio połączyła chęć ukazania akordeonu w nowym, odmiennym od typowych skojarzeń świetle. Młodzi artyści - łącząc styl i elegancję kompozycji klasycznych z melodiami ludowymi, aranżacje standardów jazzowych ze znanymi tematami świata filmu – tworzą muzykę, która pulsuje energią, przekazuje autentyczne emocje, dostarcza wzruszeń i nikogo nie pozostawia obojętnym. Istotną częścią repertuaru zespołu są autorskie kompozycje młodych artystów.

Program koncertu:

  • J. S. Bach – Badinerie z Suity orkiestrowej h-moll nr 2 BWV 1067;
  • G. Szenderiow – Suita koncertowa;
  • M. Jabłoński – "Lever du soleil";
  • A. Piazzolla – "Libertango";
  • A. Potera – "Daydream";
  • "Ajde jano" – tradycyjna melodia serbska;
  • A. Kurylewicz – muzyka z filmu "Polskie drogi";
  • A. Vivaldi – z cyklu "Cztery pory roku": Koncert skrzypcowy f-moll RV297 "Zima" cz. I;
  • A. Potera / M. Jabłoński – "Broken tango";

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.