PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Z Londynu do Polski, czyli Paddington na święta

PaddingtonNajsłynniejszy niedźwiadek po Kubusiu Puchatku wreszcie na srebrnym ekranie! Miś Paddington zachwyca rodziny od 1958 roku i jest jedną z najważniejszych postaci w literaturze brytyjskiej. Od 25 grudnia do 1 stycznia Cinema City zaprasza na pierwsze pełnometrażowe pokazy filmu Paddington w ramach specjalnych pokazów przedpremierowych!

Z okazji świąt Cinema City zaprasza na spotkanie z najsympatyczniejszym i najodważniejszym Misiem w historii światowej literatury! Paddington w Wielkiej Brytanii jest bardziej znany niż Kubuś Puchatek, a bajki z jego przygodami zostały przetłumaczone na 30 języków. Swoje imię zawdzięcza londyńskiej stacji, na której twórca Misia zakupił "pluszaka". W Cinema City już od 25 grudnia widzowie będą mieli okazję zobaczyć pierwszą dużą ekranizację tej powieści dla dzieci. Losy Paddingtona przedstawiane były dotąd w niezwykle inteligentnych i lubianych przez dzieci kreskówkach, gdzie prosta kreska łączyła się z pięknym brytyjskim akcentem i bardzo grzecznym językiem angielskim. Nie inaczej będzie w produkcji kinowej, choć animacja będzie miała zupełnie inny wymiar!

W filmie Paddington zobaczymy gwiazdy największego angielskiego formatu. Rodzinę adoptującą niedźwiadka grają takie osobistości jak Hugh Bonneville (Downton Abbey), Nicole Kidman (Grace księżna Monako), Michael Gambon (Harry Potter i Insygnia Śmierci, Część II), czy Sally Hawkins (Godzilla). W dzielnego Paddingtona wciela się natomiast Ben Whishaw, znany m.in. z przygód James Bonda Skyfall.

Przedpremierowe pokazy filmu Paddington odbędą się we wszystkich kinach Cinema City od 25 grudnia do 1 stycznia włącznie. Regularne seanse w kinach Cinema City od 2 stycznia.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.