PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Tolkien w najlepszej filmowej technologii IMAX

Hobbit IMAXHobbit: Bitwa pięciu armii to prawdopodobnie ostatnie spotkanie fanów fantasy z prozą J.R.R. Tolkiena na dużym ekranie, gdyż reżyser Peter Jackson zapowiedział pożegnanie z serią. Warto efektowny finał przygody Bilbo Bagginsa zobaczyć w kinach IMAX® - pokazy przedpremierowe ruszają już 25 grudnia!

Premiera filmu Hobbit: Bitwa pięciu armii to nie tylko pożegnanie z uniwersum Tolkiena w kinie, ale także najważniejsza zimowa premiera w tym roku. Aby uczcić finał niesamowitej przygody Bilbo i jego paczki, twórcy znów przygotowali film wypełniony najlepszymi efektami specjalnymi skupiając się na każdym detalu. Technologia kin IMAX® wzmacnia wyświetlany na ekranie obraz powodując, że każda klatka filmu jest widziana przez uczestnika seansu w najwyższej możliwej jakości z niewiarygodną głębią kolorów. Film został także przetworzony przy wykorzystaniu technologii DMR (z ang. Digital re-mastering)®, która zapewnia tak dokładny obraz, że widz czuje się jakby został przeniesiony do filmu – technologia potęguje wszystkie elementy dźwiękowe i wizualne. Dzięki temu finał trylogii Hobbita to produkcja jedyna w swoim rodzaju.

Ostatnia część Hobbita jest też uznawana za jedną z najbardziej efektownych, a jak wskazuje sam tytuł można spodziewać się niekończącej fali akcji i walki. Poza obrazem, kina IMAX® urealniają efekty specjalne niespotykanym nigdzie indziej systemem dźwięku. Głośniki wykorzystywane w kinach kalibrują się po każdym seansie automatycznie – sterowane przez specjalny komputer „przystosowują" się do wymagań sali tak, aby każdy widz słyszał dokładnie to samo, bez względu na miejsce, w którym siedzi. Kina IMAX® zostały stworzone właśnie z myślą o takich produkcjach, jak wchodzący 25 grudnia br. Hobbit: Bitwa pięciu armii.

Pierwsze przedpremierowe pokazy filmu w kinach IMAX® odbędą się 25 grudnia (w Katowicach Punkt 44, ul. Gliwicka 44, Katowice), a regularne seanse startują dzień później.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.