PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Najgroźniejszy labirynt na największym ekranie

Więzień plakat.pdf.01Od 19 września w kinach IMAX będzie można zobaczyć pierwszą ekranizację książkowej trylogii Jamesa Dashnera – Więzień Labiryntu. Powieść stała się bestsellerem, a wkrótce potem kupiono prawa do filmowej adaptacji. W tej postapokaliptycznej historii grupa młodych chłopców musi zmierzyć się z najstraszniejszym labiryntem w popkulturze, który widzowie zobaczą w najlepszej jakości obrazu.

Tej jesieni sprawdźcie się razem z bohaterami debiutanckiej produkcji Wesa Balla w najgroźniejszym labiryncie w historii kina! Od 19 września na ekrany kin IMAX wchodzi ekranizacja bestsellerowej powieści Dashnera: Więzień Labiryntu, która opowiada o wiosce nazywanej „the glade", otoczonej plątaniną korytarzy. Film pełen jest wspaniałych efektów specjalnych i świetnych zdjęć tytułowego labiryntu, które zostaną wzmocnione przez technologię IMAX i krystalicznie czysty obraz. Nowoczesny system dźwiękowy sprawi, że widzowie poczują się dosłownie osaczeni przez zimne mury niekończących się tuneli tytułowego labiryntu. W obsadzie zobaczymy takie młode gwiazdy jak Will Poulter (Millerowie), Dylan O'Brien (Teen Wolf), czy Thomas Brodie-Sangster (Gra o Tron). Kto zbudował labirynt i w jakim celu? Dlaczego „ochotnicy" zamykani w „glade" nic nie pamiętają? Co tak naprawdę zabija uciekinierów w labiryncie? A wreszcie, czy można się z niego wydostać żywym? Tych wszystkich rzeczy dowiecie się już 19 września we wszystkich kinach IMAX!

Wchodzisz na własne ryzyko
Główny bohater filmu Więzień labiryntu to sprytny młodzieniec, który trafia do nieznanej sobie wioski. Nic nie pamięta i nie wie dlaczego z dnia na dzień znalazł się w tym miejscu, pełnym chłopców, otoczonym potężnym murem. Jak się później okazuje, mur będący zabójczym labiryntem okala całą polanę i jest jedyną szansą na wydostanie się z tej przeklętej mieściny. Wielu próbowało – nikt nie powrócił.

Premiera filmu Więzień Labiryntu odbędzie się we wszystkich IMAX w wersji 2D już 19 września. Seanse odbędą się także w 31 kinach Cinema City w wersji 2D i sali Škoda 4DX™ w Cinema City Arkadia, także od 19 września.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.