PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Drastycznie przerwana młodość w nowym filmie Jana Komasy

Miasto44Powstanie warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń historycznych. Kontrowersyjne i dzielące zdanie historyków sprawiło, że polscy żołnierze i ludzie biorący w nim udział zostali zapamiętani, jako bohaterowie i dzielni obrońcy Polski. W nowym filmie twórcy Sali samobójców to wydarzenie nabiera rozmachu i hollywoodzkiego przepychu. 5 września ruszyła przedsprzedaż biletów w Cinema City na najważniejsze wydarzenie w polskiej kinematografii tego roku – premierę Miasta 44!

Nowy film Jana Komasy to nowatorskie spojrzenie na wydarzenia Powstania Warszawskiego, które w polskiej historii odegrało bardzo ważną rolę. Coroczne obchody 1 sierpnia pokazują jak w społeczeństwie dyskusyjnym tematem jest decyzja o powstaniu. Z jednej strony bohaterska postawa, z drugiej rozkaz, który doprowadził do śmierci setek ludzi. Reżyser Jan Komasa nie chciał powielać schematów, ani prowadzić historii w sposób sztampowy. Miasto 44 to kino efektowne, pełne wspaniałych zdjęć batalistycznych i niesamowitych efektów, nie używanych wcześniej w polskim kinie na taką skalę. W Cinema City już 19 września zobaczymy młodych, utalentowanych aktorów, którzy do ról zostali wybrani bardzo skrupulatnie. W momencie wybuchu powstania, pozbawiono bohaterów wydarzenia młodości, beztroski, miłości i normalnego życia. Liczyło się tylko tu i teraz, przeżycie i walka z wrogiem. Miasto 44 pokaże widzom moment zderzenia się dwóch światów, w którym ten wojenny narzuci młodym ludziom swoje reguły gry.

Egzekucja marzeń
Wczoraj planowali przyszłe życie. Wybierali przyszły zawód, miejsce zamieszkanie i osobę, z którą chcą spędzić resztę życia. Razem się śmiali, bawili, podróżowali. 1 sierpnia 1944 roku poprzysięgli ojczyźnie walkę do samego końca. Powstanie warszawskie odebrało im marzenia, a postawiło przed nimi nową misję – obronę Warszawy i walkę z okupantem. Teraz planem jest pokonać liczniejszego wroga, a marzeniem przeżyć apokalipsę na własnym podwórku.

Premiera filmu Miasto 44 odbędzie się 19 września (piątek) br. we wszystkich 31 kinach Cinema City. Przedsprzedaż biletów na seanse premierowe ruszyła 5 września.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.