PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Dzień Ziemi czyli Ekologia dla najmłodszych w Cinema City

W tym roku z okazji Dnia Ziemi sieć kin Cinema City oraz IMAX przygotowała mnóstwo atrakcji dla najmłodszych widzów! Już 29 kwietnia dzieci będą mogły obejrzeć wyjątkowe filmy - Rio 2, przedpremierowo w Cinema City lub Dzikie z natury 3D w kinach IMAX oraz wziąć udział w konkursach związanych z otaczającą przyrodą.
 
Temat ekologii jest niezwykle ważny i warto od najmłodszych lat przybliżać go dzieciom. Aby kształtować wrażliwość małych widzów na otaczające środowisko, Cinema City zaprasza uczniów szkół podstawowych na wyjątkową wizytę w kinie.
 
Jakie atrakcje czekają ich 29 kwietnia?
Tego dnia w kinie najmłodsi będą mogli wziąć udział w zajęciach edukacyjnych związanych z ekologią oraz wygrać nagrody w organizowanych w salach konkursach. Dowiedzą się między innymi, jak segregować śmieci oraz co zrobić, aby na naszej planecie było ich mniej. Każdy z małych uczestników otrzyma także drobne upominki.
 
Dodatkowo, dzieci będą mogły zobaczyć przedpremierowy pokaz doskonałego filmu animowanego Rio 2 w wersji 2D z polskim dubbingiem. Jest to ciąg dalszy przygód Julii, Blu oraz innych egzotycznych zwierząt zamieszkujących Rio. Tym razem postanawiają oni opuścić barwne tereny i wybrać się do... amazońskiej dżungli! Warto przekonać się, jak zakończy się ta szalona wyprawa.
 
Ci, którzy tego dnia odwiedzą kino IMAX w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu czy Warszawie, będą mogli wybrać również film Dzikie z natury w technologii 3D IMAX. Ta opowieść o nierozerwalnych więzach ludzi ze zwierzętami i naturą, zabierze najmłodszych w podróż do bujnych lasów deszczowych Borneo oraz w rejony kenijskiej sawanny.
 
Aby wziąć udział w akcji w kinach Cinema City lub IMAX, należy zakupić bilety grupowe dla uczniów szkół podstawowych w regularnej cenie. Aktywności dla dzieci są bezpłatne.
Partnerem akcji jest ekologiczna Fundacja Proterra.
 
Lista śląskich kin Cinema City oraz IMAX biorących udział w akcji:
• Katowice Punkt 44, również IMAX
• Rybnik
• Częstochowa Galeria Jurajska
 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.