PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

"Zniewolony przedpremierowo w Cinema City"

12yerasaslaveFilm 12 Years a Slave otrzymał przepowiadaną mu nominację do Oscara 2014. Już w ten weekend Polacy będą mieli szansę wyrobić sobie własne zdanie na temat tej produkcji. Sieć kin Cinema City przygotowała specjalne przedpremierowe pokazy Zniewolonego, który porusza jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów w historii USA – niewolnictwo.

Już w ten weekend, 18 i 19 stycznia w wybranych kinach Cinema City – na Śląsku Katowice Punkt 44, będzie można zobaczyć przedpremierowe pokazy jednego z najbardziej oczekiwanych filmów zagranicznych w Polsce – 12 Years a Slave (Zniewolony). Za tę produkcję, cieszącą się uznaniem krytyków, jak również zdobywającą wyróżnienia i kluczowe nominacje w branży filmowej, odpowiada Steve McQueen, znany również z głośnego Wstydu. Film będący opowieścią biograficzną, przedstawia losy dumnego Solomona Northupa, który zostaje pojmany i sprzedany w niewolę. Czarnoskóry bohater, który dotąd był wolnym człowiekiem, trafiana plantację Edwina Eppsa (Michael Fassbender), gdzie za nic ma się honor i prawa człowieka.

Zniewolony oprócz nominacji do tegorocznych Oscarów, otrzymał statuetkę Złotego Globu za najlepszy dramat, a odtwórca głównej roli Chiwetel Ejiofor nominację dla najlepszego aktora. W produkcji po raz kolejny także ujrzymy gwiazdę serialu BBC Sherlock: Benedicta Cumberbatcha.
 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.