PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Goście w naszym mieście

basen2Obecne warunki atmosferyczne nie odstraszają podróżnych przed zatrzymaniem się w Katowicach. Otaczający nas biały puch jednych przeraża, innych zachwyca. Tak czy inaczej, po pracowicie spędzonym dniu lub poznaniu wielu atrakcji naszego miasta, przejezdni chcieliby odpocząć w miłych i przyjaznych warunkach.

 

Spośród wielu, godnych polecenia miejsc, nasza redakcja chciałaby podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu w hotelu Monopol.

 

Hotel ten, którego "złote lata" przypadały na okres międzywojenny, odzyskał swoją świetność w roku 2003 (w zakładce "Zabytki" więcej o historii jego powstania). Wtedy to ponownie zaczął witać gości, przyciągając przejezdnych nowoczesnością połączoną z klimatem lat 30-tych.

 

sala_B JS

 

azienka102 mno1 pasaz1

 

Hotel dysponuje ponad stu pokojami, w tym trzema apartamentami. Każdy może wybrać sobie zatem coś dla siebie, w zależności od gustu i... zasobności portfela (do najtańszych bowiem nie należy). Ale - pamiętajmy jednak, że w swojej ofercie hotel (który jest członkiem grupy Likus) posiada kompleks konferencyjno-biznesowy, pasaż handlowy, dwie restauracje z kuchnią polską i włoską, kawiarnię z wyrobami cukierniczymi własnej produkcji (oj, trzeba spróbować!), dwa bary oraz fitness club z basenem i sauną. Nikt nie jest zatem skazany na siedzenie w pokoju i oglądanie telewizji... Pięć gwiazdek przecież zobowiązuje. I słusznie. Nie dziwmy się też zatem, że w rankingu magazynu Forbes Monopol znalazł się na dziewiątym miejscu pośród najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce.
I nie jest niczym nadzwyczajnym, że na korytarzu lub w restauracji możemy natknąć się na największe osobistości i sławy kultury, sportu czy też czołowych przedstawicieli biznesu.

 

515salon pokj

 

Jako zupełną ciekawostkę chcielibyśmy wspomnieć, że podczas prac konserwatorskich, przy bramie głównej, odkryto piękny portal zdobiony płaskorzeźbami w kształcie słońca, który w latach 70-tych został po prostu... zamurowany (ups!) A przy wejściu głównym odkryto przepiękną mozaikę podłogową, która obecnie jest przykryta szkłem i kiedy zapada zmrok dodatkowo jest podświetlana...

 

Ogólna atmosfera, gościnność, uprzejmość i profesjonalizm obsługi zasługuje na najwyższe słowa uznania.

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.