PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Waldemar Jama. Fotografia...

 

 Waldemar Jama urodził się w 1942 roku. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 1973 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Swoje prace prezentował podczas wielu wystaw indywidualnych w Polsce i zagranicą, a także zbiorowych, m.in. Polska sztuka kreacyjna (1973-1975) w Chalon sur Saone, Tokio i Essen; Fotografowie europejscy w 1985 roku w Berlinie czy Polska fotografia intermedialna lat 80-tych w 1988 roku w Poznaniu.

 

Otrzymał stypendia artystyczne Ministerstwa Kultury i Sztuki w dziedzinie fotografii w 1981 i 1998 roku. Jest autorem cykli fotograficznych: Wizerunki, Fantomy, Podróże, Auschwitz, Niebo, Gry wojenne, Śląskie rydwany. Obecnie prowadzi zajęcia z fotografii w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

 

Na wystawie w galerii Pustej przedstawi nowy cykl swoich prac: serię "Bellmeriada" i "Puszka Pandory", nigdy dotąd nie wystawianą. Wystawa prezentowana będzie od 6 kwietnia do 7 maja. Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia o godzinie 18:00.

 

 

 

Bellmeriada

 

d bellmeriada  1 bellmeriada  2 bellmeriada
 

 

 

 

 Puszka Pandory

 

 

2 puszka Pandory 5 puszka Pandory  3 Puszka Pandory 

 

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.