PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

RHAPSODY OF FIRE po raz pierwszy w Polsce

Kopia_Plakat_Rhapsody_www

 

 

RHAPSODY OF FIRE, twórcy symfonicznego power metalu, najważniejszy zespół w gatunku, odpowiedzialny za odrodzenie sceny melodyjnego metalu w połowie lat dziewięćdziesiątych - przyjeżdża po raz pierwszy do Polski na tylko jeden koncert właśnie w Katowicach!

 

Legendarni Włosi wystąpią 21 lutego 2011 roku, o godz. 20.00, w Mega Clubie. Zespół przyjedzie w ramach promocji ostatniej pełnej studyjnej płyty "The Frozen Tears Of Angels" oraz wydanego nakładem Nuclear Blast/Warner mini-albumu "The Cold Embrace Of Fear".

 

Rhapsody Of Fire (dawniej Thundercross, później Rhapsody) to założony w 1993 roku włoski zespół muzyczny grający symfoniczny power metal i epic metal. Menadżerem grupy do niedawna był basista zespołu Manowar Joey De Maio. Teraz zespół przeniósł się do znanej wytwórni Nuclear Blast. Teksty ich utworów to historia fikcyjnego świata Algalord, wymyślona przez gitarzystę Lucę Turilliego, ułożona na podobieństwo sagi fantasy o walce dobra ze złem. W nagraniu albumu "Symphony of Enchanted Lands II: The Dark Secret" i singla "The Magic of the Wizard's Dream" wziął udział słynny brytyjski aktor Christopher Lee, co zapewniło zespołowi duży rozgłos. Brał on również udział w nagrywaniu "Triumph or Agony" oraz wystąpił na koncercie w Kanadzie, uwiecznionym na koncertowej płycie pod tytułem "Live in Canada". 14 lipca 2006 roku zespół zmienił swoją nazwę na Rhapsody of Fire, co było spowodowane naruszaniem praw autorskich marki Rhapsody. 6 października 2008 roku zespół zawiesił działalność na czas nieokreślony. 18 listopada 2009 roku jednak powrócił oraz ogłosił plany wydania nowej płyty, "The Frozen Tears Of Angels", która ukazała się nakładem Nuclear Blast na początku 2010 roku.

 

źródło: www.megaclub.pl

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.