PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Kino nie kopie - program

 • Polska
  Lęk wysokości
  Fabularny debiut nominowanego do Oscara za "Królika po berlińsku" (kategoria: najlepsza animaca) Bartka Konopki. Historia telewizyjnego reportera Tomka (w tej roli Marcin Dobrociński), który prowadzi poukładane życia do momentu kiedy dowiaduje się, że jego ojciec (wybitna kreacja Krzysztofa Stroińskiego) trafił do szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna coraz częściej odwiedza chorego tym samym pogrążając się w szaleństwie i dowiadując się coraz więcej o sobie.
 • Grecja
  Grek Zorba
  Ponad czasowe dzieło z ponad czasowym motywem muzycznym. Opowieść o Zorbie – greckim robotniku, który potrafi dostrzegać piękno świata i cieszyć się każdą chwilą. Jego życiowej filozofii nie są w stanie zmienić nawet największe przeciwności losu. Niezapomniana rola Anthony'ego Quinna.
 • Rosja
  Euforia
  Poetyckie kino rosyjskie. Na tle bezkresnych stepów, nad leniwie płynącym Donem rozgrywa się tragiczna historia autentycznej miłości małomównej Wery i Paki – dzikiego i nieposkromionego budowniczego łodzi. Film w reżyserii Iwana Wyrypajewa, znanego choćby z produkcji "Tlen".
 • Czechy
  Kajinek
  Thriller inspirowany historią Jiriego Kajinki, uważanego za pierwszego płatnego mordercę w Czechach, który stał się legendą i najbardziej poszukiwanym kryminalistą po tym jak uciekł z więzienia Mirov w 2000 roku. W filmie jedna z ról odgrywa Bogusław Linda.
 • Holandia
  Nic osobistego
  Film w reżyserii Urszuli Antoniak, twórczyni pokazywanego u nas niedawno, wywołującego liczne kontrowersje "Code Blue". Nagrodzony w Locarno obraz opowiadający o Anne młodej dziewczynie, która przeprowadza się do Irlandii. Tam spotyka mieszkającego na odludziu Martina. Tych dwoje zaczyna przywiązywać się do siebie.
 • Dania
  Drapacz chmur
  Poetycki komediodramat o dorastaniu. Na 17 – letniego Jona spadają cięgi za wszelkie niepowodzenia, które mają miejsce w jego rodzinnym miasteczku. Wszyscy są zdania, że komunikacja świetlna została zniszczona 8 lat temu właśnie przez niego. Wszystko zmieni się w życiu chłopaka, gdy piękna, niewidoma Edith poprosi go o pomoc w dość intymnej sprawie.
 • Niemcy
  3
  Najnowsze dzieło twórcy „Biegnil Lola, Biegnij" czy też „Pachnidła". Simon i Hanna są parą z dwudziestoletnim stażem. Ich związek przeżył już wiele. Wydaje im się, ze nic nowego już ich nie czeka. Pewnego dnia jednak coś wstrząśnie ich życiem; oboje zakochają się w przystojnym Adamie.
 • Portugalia
  Amalia, królowa Fado
  Opowieść o życiu legendarnej portugalskiej śpiewaczki, zwanej Królową Fado - Amálii Rodrigues – niesamowitej kobiety, która spopularyzowała gatunek znany dotychczas wyłącznie bywalcom knajp lizbońskiej Alfamy.
 • Hiszpania
  Porozmawiaj z nią
  Głośny film mistrza z Hiszpanii – Pedro Almodóvara. Bohaterami filmu jest dwójka zupełnie różnych mężczyzn – Marco i Benigno. Oboje spotykają się w szpitalu, gdzie w śpiączce leżą ich ukochane kobiety. Rodzi się między nimi niezwykła przyjaźń.
 • Włochy
  Przerwane pocałunki
  W życiu mieszkańców małego sycylijskiego miasteczka wszystko zmienia się, gdy 13-letniej Manueli śni się Matka Boska. Wszyscy są przekonani, ze dziewczynka może dokonywać cudów. Lista życzeń jest długa – od znalezienia pracy aż do dostania się do lokalnej edycji Big Rothera.
 • Irlandia
  W kręgu przyjaciół
  Film o wchodzeniu w dorosłość grupki przyjaciół z irlandzkiej Trinity College. W głównych rolach m.in.: młodziutka Minnie Driver, Chriss O'Donnell, Colin Firth.
 • Chorwacja
  Jej droga
  Luna i Amar są parą. Ona jest stewardesą, on właśnie stracił pracę. Nowe zatrudnienie znajduje w gminie muzułmańskiej w Sarajewie. Pewnego dnia Luna chce odwiedzić go i namówić do powrotu. Amar jednak wydaje się być przekonany do życia we wspólnocie opartej na ortodoksyjnych zasadach.
 • Ukraina
  Kierowica dla Wiery
  Krym, rok 1962. Rezydencja generała Serowa – złota klatka nadzorowana przez KGB. Obiektem wzmożonej obserwacji funkcjonariuszy jest Wiera – kaleka córka generała, która nieoczekiwanie zachodzi w ciążę. Pewnego dnia na dacze przybędzie przystojny sierżant Wiktor – kierowca dla dziewczyny. Między dwojgiem wybuchnie uczucie.
 • Szwecja
  Babycall
  Anna z ośmioletnim synem przeprowadzają się do nowego mieszkania w wielkim budynku. Oboje są objęci programem ochrony świadków. Kobieta żyje w nieustannym lęku. Aby mieć pod kontrolą syna kupuje elektryczną nianię. Któregoś dnia, kobieta słyszy przez urządzenie niepokojące głosy...W roli głównej, znana z trylogii "Millennium" Noomi Rapace.
 • Francja
  Niczego nie żałuję
  Opowieść o życiu Edith Piaf – wielkiej francuskiej pieśniarki. Dramatyczne koleje losu drobnej kobiety o wielkim glosie zachwycającym miliony. W roli tytułowej zachwycająca Marion Cotillard.
 • Anglia
  Notatki o skandalu
  Czterdziestoletnia nauczycielka przeżywa romans z nastoletnim uczniem. Kochankowie są nieświadomi, że z ukrycia narastający skandal obserwuje Barbara – zbliżająca się do emerytury, samotna, zgorzkniała kobieta. Na ekranie godny podziwu kobiecy duet aktorsko: Judie Dench i Cate Blanchett.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.