PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Akcja „Wietrzymy Klimat”

Czwartek 09 styczeń 2020, 08:00 - 17:00
Nadesłano przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Niebawem wystartuje 4. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE – jednego z najciekawszych popularnonaukowych wydarzeń w Europie. W ramach przedsięwzięcia w Galerii Katowickiej specjaliści z Klubu Gaja przeprowadzą akcję prośrodowiskową „Wietrzymy Klimat". Ideą projektu jest wymiana refleksji dotyczących powstrzymania katastrofy klimatycznej. Przedstawicieli organizacji będzie można spotkać 10 stycznia o godz. 15:00.

25 stycznia nastąpi inauguracja czwartej odsłony Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Jak co roku, jego uczestnicy będą świadkami setek wykładów, warsztatów oraz pokazów, podczas których zgłębią wiedzę z kategorii nauk ścisłych, przyrodniczych czy humanistycznych. Wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będzie akcja „Wietrzymy Klimat", którą już w najbliższy piątek w Galerii Katowickiej poprowadzą edukatorzy z Klubu Gaja. Eksperci podejmą priorytetową kwestię ochrony środowiska, a także zachęcą obecnych na miejscu, do spisania własnych kilkuzdaniowych przemyśleń na specjalnych kolorowych karteczkach.

Udział w przedsięwzięciu będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz wzajemnej motywacji we wprowadzaniu pozytywnych zmian. Akcja „Wietrzymy Klimat" to również olbrzymia szansa, aby zasięgnąć cennych porad od obecnych na miejscu edukatorów. W dobie kryzysu klimatycznego i jego zatrważających zmian tego typu inicjatywy mają szczególne znaczenie, ponieważ ukierunkowują i jednoczą społeczeństwo w walce o wspólny cel – Ziemię.

Wydarzenie w Galerii Katowickiej odbędzie się 10 stycznia o godz. 15:00.

Klub Gaja to niezależna organizacja ekologiczna, działająca od ponad 30 lat. Jej członkowie mobilizują do realnych działań na rzecz środowiska oraz poszanowania praw zwierząt.
Miejsce Galeria Katowicka
Kontakt  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przesłane grafiki:

fot. Galeria Katowicka_.jpg

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.