PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Race to Racer Caffè Vergnano

Sobota 30 listopad 2019, 10:00
Nadesłano przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Czy można połączyć sportowe emocje z parzeniem kawy? Oczywiście, że tak! 30 listopada w Katowicach odbędą się ostatnie eliminacje do ogólnopolskiego konkursu baristycznego Race to Racer Caffè Vergnano. Uczestnicy powalczą o ekspres Sanremo Cafè Racer o wartości 50 tysięcy złotych oraz kurs jazdy sportowej z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko. Wyścig baristów rozpocznie się o godzinie 10:00 w katowickiej Galerii Szyb Willson. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Wbrew pozorom zrobienie naprawdę dobrej kawy to nie lada wyzwanie. Przygotowanie idealnej filiżanki esspresso czy cappuccino wymaga połączenia wielu umiejętności z różnych dziedzin. Ważna jest m.in. temperatura parzenia, ilość użytej wody, wyważenie proporcji odpowiednio zmielonej kawy oraz aspekt wizualny. O te wszystkie szczegóły muszą zadbać uczestnicy pierwszej edycji konkursu Race to Racer Caffè Vergnano.

Zawody odbywać będą się w wyjątkowej sportowej formule. Bariści zmierzą się w systemie pucharowym. Uczestnicy eliminacji zostaną zestawieni w pary w wyniku losowania. Każdy zawodnik będzie miał za zadanie przygotować 6 wylosowanych kaw. Bariści będą rywalizować w dwójkach, wykonując zamówienia równolegle. Do kolejnej rundy przejdzie osoba, która lepiej i szybciej wykonała zadanie. Jury zwróci uwagę na technikę wykonania i jakość napojów. Ocenie podlegać będzie również czystość stanowiska pracy i sprzętu, uzyskany czas oraz poprawność wydania otrzymanych zamówień. Udział w kwalifikacjach mogą wziąć bariści z całej Polski, niezależnie od marki kawy z którą pracują na co dzień.

Osoby, które zajmą dwa pierwsze miejsca podczas eliminacji w Katowicach, otrzymają prawo do występu w wielkim finale, który odbędzie się w krakowskim Forum Przestrzenie już 14 grudnia podczas Festiwalu Kawy. Dodatkowo zwycięzca kwalifikacji otrzyma ekspres ciśnieniowy Caffè Vergnano Tre Mini oraz komplet dzbanków do spieniania mleka Barista Space.

Zwycięzca krakowskiego finału Race to Racer otrzyma zaproszenie na kurs jazdy sportowej z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko oraz możliwość bezpłatnego wypożyczenia na okres 24 miesięcy ekspresu Sanremo Cafè Racer o wartości 50 tys. złotych!

Zgłoszeń do eliminacji w Katowicach należy dokonywać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu. Uczestnik otrzyma wiadomość zwrotną potwierdzającą przyjęcie zgłoszenia do konkursu wraz z regulaminem wydarzenia. Udział w konkursie jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.
Miejsce Galerii Szyb Willson
Kontakt  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przesłane grafiki:

eliminacje_katowice_1.jpg
eliminacje_katowice_2 small.jpg

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.