PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Movember

Niedziela 24 listopad 2019, 10:00 - 19:00
Nadesłano przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Listopad uznawany jest za międzynarodowy miesiąc walki z rakiem prostaty i jąder, o czym przypomina akcja Movember ze swoim sztandarowym hasłem „Robimy to dla jaj!". Mimo zabawnego sloganu, inicjatywa jest jak najbardziej poważna. Już 24 listopada dołączy do niej Galeria Katowicka, jedyne miejsce w Katowicach, gdzie w ramach przedsięwzięcia panowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych.

Każdego roku w Polsce rak jąder diagnozowany jest u 1700 mężczyzn, zaś rak prostaty aż u 15 000 panów – z tego niemal połowa z nich umiera. To smutne i przerażające statystyki. Jest też dobra wiadomość - obydwa nowotwory można wyleczyć, pod warunkiem ich szybkiego wykrycia. Natychmiastową, wstępną diagnozę umożliwia uczestnictwo w badaniach, które organizowane są w ramach corocznej akcji Movember. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości społecznej na temat nowotworów u mężczyzn oraz wzrost wczesnych wykryć poprzez organizowanie akcji profilaktycznych na terenie całego kraju.

24 listopada akcja Movember zawita do stolicy Górnego Śląska - badania będą prowadzone w godzinach 10:00 - 19:00 (z półgodzinną przerwą) w Galerii Katowickiej. Mężczyznom do 45. roku życia wykonywane będzie nieinwazyjne USG jąder, natomiast nieco starszym uczestnikom wydarzenia zmierzony zostanie poziom PSA – jest to pierwsze badanie, jakie należy wykonać przy diagnostyce zmian prostaty. Na miejscu będzie można spotkać Juana Zumeta – trenera personalnego, pasjonatę street workoutu, jednego z ambasadorów projektu Movember, który także weźmie udział w badaniach.

- W listopadzie solidaryzujemy się z mężczyznami w walce o ich zdrowie. Uczestnictwem w wydarzeniu chcemy zainicjować wśród naszych gości dyskusję na temat istotnej roli profilaktyki. Warto przyjść w niedzielę do naszego Centrum i wziąć udział w bezpłatnych badaniach dla panów. Serdecznie zapraszamy – mówi Aleksander Poltier, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

Przypomnijmy, że tegorocznymi ambasadorami akcji Movember są: YouTuberzy - Cyber Marian oraz Michał Bańka, prezenterzy kanału 4FUN.tv - Mateusz Jędraś i Dandris, mistrz streetliftingu - Juan Zumeta i wreszcie Michał Pałubski, któremu udało się pokonać raka jądra.

Akcja profilaktyczna w Galerii Katowickiej odbędzie się 24 listopada w godz. 10:00 - 14:00 oraz 14:30 - 19:00. Badania wykonywane będą bezpłatnie.
Miejsce Galeria Katowicka

Przesłane grafiki:

Movember w Galerii Katowickiej_plakat.JPG

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.