PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Opowieści przestrzeni

Piątek 26 październik 2018, 18:00 - 20:15
Nadesłano przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Gościem kolejnego spotkania Klubu Dyskusyjnego Instytutu Studiów Kulturowych RAVEN będzie dr Wojciech Ziółkowski.

Opowieści przestrzeni

O przestrzeni otaczającej nas możemy mówić w kategoriach architektury, geografii, fizyki i matematyki. Spojrzenia te są mocno ustrukturyzowane, i pomijają wiele osobliwości jakie człowiek doświadcza w przestrzeni, jak ją sobie uświadamia i interpretuje. Na spotkaniu o przestrzeniach ludzkich starać się będziemy mówić w kategoriach humanistycznych: doświadczenia, przeżyć, uczuć i symboli. Interesować nas będą historie, które opowiadane są za pomocą przestrzeni przeżywanej: zarówno w ruchu, i w tym, co widoczne, świadomości tu i teraz lub pamięci. Mity, opowieści i sama świadomość oparte są na grze znaczeń i symboli przestrzennych – ukrytym języku, którego znaczenia źródło mają w kulturze. Ich odczytanie może przyczynić się do bogatszego zrozumienia ludzkiej obecności w świecie, odkrycia występujących w psychice miejsc, granic i odwołań do fizjologii, historii i symboliki, które budują doświadczenie swojskiego i obcego, wewnętrznego i zewnętrznego, góry i dołu itp.

WSTĘP WOLNY

Ilość miejsc ograniczona.

 

Miejsce Czeladź Rynek, Cafe Desa
Kontakt  Osoby zainteresowane udziałem prosimy o mailowe potwierdzenie uczestnictwa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przesłane grafiki:

raven.jpg

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.