PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu
Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj

Podziemny strumień. O emocjach w muzyce

Niedziela 05 sierpień 2018, 10:00 - 18:00
Nadesłano przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Wernisaż wystawy: 2 sierpnia 2018, czwartek, godz. 19.00„Zawsze postrzegałem muzykę jako podziemny strumień, który przepływa przez ludzi. Czasami można się zdziwić co z tego wynika"   /Philip Glass/

Emocje estetyczne przełamują dychotomiczność charakterystyczną w jakimś stopniu dla emocji podstawowych: w sztuce to, co piękne potrafi być zarazem groźne i przyjemne, zaskakujące i zrozumiałe, smutne i wywołujące łzy szczęścia W jaki sposób przełożyć muzykę na obrazy? Jak pokazać dźwięk? Czy emocje towarzyszące muzyce można pokazać? Wystawa "Podziemny strumień" to szereg pytań, na które odpowiedź może być tylko subiektywna i autorska.

Muzyka wywołuje reakcje, nad którymi nie potrafimy zapanować: łzy, suchość w ustach, gęsią skórkę, odruchowe przełknięcie śliny, ciarki na plecach (wspominało o nich 90% osób opisujących swoje najsilniejsze przeżycia towarzyszące słuchaniu muzyki).

Artyści zaproszeni do projektu za pomocą różnorodnego medium (malarstwo, instalacje, technika własna) nakreślą wizualną mapę doznań, których można doświadczyć w kontakcie z muzyką.

– Adrian Chorębała, kurator wystawy

Artyści biorący udział w wystawie::

Natalia Bażowska

Bartek Buczek

Maciej Cholewa

Karolina Jabłońska (Potencja)

Bartosz Kokosiński

Mateusz Kokot

Tomasz Kręcicki (Potencja)

Kasper Lecnim

Izabela Łęska

Daria Malicka

Przemek Matecki

Gabriela Palicka

Cyryl Polaczek (Potencja)

Marek Rachwalik

Dominik Ritszel

Irmina Rusicka

Natalia Rybka

Wilhelm Sasnal

 

Kurator: Adrian Chorębała

Wystawa jest oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym OFF FESTIVAL.

 

Miejsce Galeria Rondo Sztuki, Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1, 40-121 Katowice

Przesłane grafiki:

37652717_10155541999410373_640995105532018688_n.jpg

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.