PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu
Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj

Sufizm - pedagogika serca - wykład

Piątek 14 grudzień 2018, 18:30 - 20:30
Nadesłano przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

INFORMACJE O CYKLU WYKŁADÓW:

Zapraszamy na cykl wykładów, którego tematem są kluczowe zagadnienia islamu, niezbędne dla zrozumienia istoty tej religii jak i związanej z nim kultury. Będą to także zagadnienia, które poza obszarem kultury muzułmańskiej są najczęściej niezrozumiałe lub też, zwłaszcza w czasach szalejącej islamofobii, panowania huntingtonowskiego mitu ,,zderzenia cywilizacji" i pop – wiedzy, bywają rozumiane całkiem opacznie.

Cena pojedynczego wykładu: 25 zł

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o mailowe zgłoszenie uczestnictwa:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

________________________

INFORMACJE O WYKŁADZIE:

Wykłada: dr Beata Abdallah-Krzepkowska, adiunkt w Zakładzie Orientalistyki na Uniwersytecie Śląskim

Mówi się, że zewnętrzną stroną islamu jest prawo, a jego stronę wewnętrzną stanowi sufizm, droga serca i Bożej miłości. Początkowo indywidualny mistycyzm przekształcił się w krótkim czasie w masowy i zorganizowany ruch mistyczny, który stał się też głównym nurtem w obrębie islamu. Poprzez techniki medytacyjne i pracę nad sobą uczeń pod kierunkiem mistrza przybliża się do Boga, stając się wypolerowanym lustrem odbijającym Bożą rzeczywistość. Ostatecznym celem drogi mistyka jest osiągnięcie stanu jedności w Bogu.

Informacja o cyklu:

http://raven.edu.pl/miedzykulturowe-spotkania-islam-jakiego-nie-znamy-wyklady-w-czeladzi/

 

Wydarzenie na Facebooku : https://www.facebook.com/events/1137052759783976/


___________________________________________

Dane osobowe (imię i nazwisko, adres mailowy, telefon kontaktowy, numer rachunku bankowego, ewentualne dane adresowe jeżeli zajdzie konieczność ich użycia) używane są przez Instytut Raven wyłącznie dla obsługi wydarzeń – rejestracji na wydarzenia, płatności i odwoływania uczestnictwa zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27.04.2016. Administratorem tych danych jest Instytut Studiów Kulturowych RAVEN w Czeladzi, są one przechowywane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i poufności i nie są udostępniane innym firmom i osobom. Zdjęcia wykonywane w trakcie wydarzeń wykorzystywane są wyłącznie do ich dokumentacji.

Rejestracja na wydarzenie oznacza wyrażenie zgody na powyższą politykę prywatności i politykę rejestracji i zwrotów.

Miejsce Instytut Studiów Kulturowych Raven w Czeladzi, ul. Żabia 12
Kontakt www.raven.edu.pl

Przesłane grafiki:

Kultura_islamu_-_Sufizm_pedagogika_serca.jpg

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.