PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu
Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj

Joanna Piech. Postsynchrony

Wtorek 27 listopad 2018, 18:00
Nadesłano przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Joanna Piech zajmuje się grafiką, uprawia malarstwo, tworzy ilustracje, jest autorką projektów i realizacji sakralnych. Artystka ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a obecnie jako profesor współpracuje z cieszyńskim Instytutem Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Jej twórczość była wielokrotnie doceniana, o czym świadczą liczne nagrody przyznane artystce na prestiżowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych konkursach grafiki.

Czarno-białe, wykonane techniką linorytu grafiki Joanny Piech można odczytać jako opowieści o człowieku istniejącym w określonym kontekście; opowieści opowiadane językiem, którego fundamentalnymi elementami są tło oraz postacie: „Oto postać na tle – pisze Maciej M. Szczawiński – podejmuje z przestrzenią natychmiastowy dialog. Przesłania (sobą) jej fragment [...] i wyrywa go z pierwszego planu. Żeby być. [...] Wszak spotkanie postaci z tłem to zarazem pytanie «kto kogo?». Kto pozostanie i jaki zdobędzie dla siebie kształt".
Miejsce Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach
Kontakt  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przesłane grafiki:

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.