PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu
Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj

Civil March For Aleppo – spotkanie z uczestnikami

Sobota 24 listopad 2018, 14:00 - 17:00
Nadesłano przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Organizacja Civil Action Network zaprasza 24 listopada do Muzeum Śląskiego na spotkanie z uczestnikami nominowanego do pokojowej nagrody Nobla w 2018 roku Civil March for Aleppo, trwającego osiem miesięcy pokojowego marszu wyrażającego solidarność z ofiarami konfliktu w Syrii, który trwał od 26.12.2016 do 14.08.2017.

Podczas spotkania obecni będą czterej uczestnicy marszu. Każdy z nich w swój sposób dołożył część siebie w budowanie inicjatywy, jaką był Civil March for Aleppo.

Jan Horzela - Zawodowy fotograf, aktywista. Od dnia rozpoczęcia się Marszu do jego zakończenia prowadził fotograficzną dokumentację projektu. Współzałożyciel Civil Action Network, pomysłodawca wydania książki dokumentującej doświadczenia związane z Civil March For Aleppo.

Janusz Ratecki - Pracownik społeczny, aktywista, podróżnik – przez 8 lat jako pracownik socjalny pracował z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym w świetlicy socjoterapeutycznej w Warszawie. Współzałożyciel Civil March For Aleppo, przez 6 miesięcy (11.2016-5.2017) nieprzerwanie związany z projektem, wraz z grupą odbył podróż z Berlina do Salonik. Współzałożyciel Civil Action Network.

Bassam Alrish - Syryjski uchodźca, aktywista i wolontariusz w organizacjach pozarządowych pomagających uchodźcom w Grecji. Mieszka w Dreźnie, gdzie wziął udział w Civil March for Aleppo. Przybył do Niemiec w 2015 roku po ucieczce z ogarniętej wojną domową Syrii, gdzie był pozbawiony wolności.

Feras Daboul - Urodzony w Damaszku, od września 2012 mieszkaniec Warszawy. Przed wyjazdem do Polski pracował dla ONZ (biuro UNHCR w Damaszku). Zna wiele języków obcych. Jest absolwentem Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2015 pracuje jako mentor w Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Fundacji Ocalenie oraz jako edukator międzykulturowy, nauczyciel języka arabskiego i angielskiego oraz tłumacz.

Poprzez zdjęcia, filmy i historie pokazana zostanie droga, jaką uczestnicy pokonali w trakcie marszu. Opowiedzą oni, co zmieniło się w ich życiu i czy warto było poświęcić swój czas na podróż. Dostarczą inspirujących treści, które pobudzą niejedną osobę do większego zaangażowania w budowanie procesów integracji.

Goście podzielą się swoim spojrzeniem na europejską inicjatywę zabierającą głos w sprawie ich kraju. Jako przykład posłużą tematy międzynarodowej solidarności i migracji, w których osoby te mają osobiste doświadczenie bycia po różnych stronach politycznego i biurokratycznego procesu. Organizatorzy chcą dać im możliwość zabrania głosu na tematy dla nich ważne i bliskie, w których zbyt rzadko mają możliwość zabrania głosu.

Organizatorzy:

Civil Action Network

Przyjaciele Ludzi Tak dla Uchodźców na Śląsku

Inicjatywa Obywatelska WITAJ

Stowarzyszenie Równych Szans Rainbow

wstęp wolny

Miejsce Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego / stolarnia
Kontakt 32 779 93 00

Przesłane grafiki:

civil-march-for-aleppo-spotkanie-w-muzeum-slaskim-2-1024x768.jpg

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.