PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu
Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj

O nadziei w czasach beznadziei - Klub Dyskusyjny Raven

Piątek 23 listopad 2018, 18:00 - 20:15
Nadesłano przez Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy zainteresowanych punktami stycznymi pomiędzy psychoanalizą a kulturą na spotkania Klubu Dyskusyjnego organizowane przez Instytut Studiów Kulturowych – RAVEN.

W listopadzie naszym gościem będzie dr filozofii Anna Agata Gierlińska

Żyjemy w czasach, które mogą napawać nas trwogą. Najważniejsza wiadomość, która powinna znaleźć się na pierwszych stronach gazet i portali informacyjnych dotyczy wpływu ludzi na naszą planetę i nie jest zbyt pokrzepiająca. Nagłówki tych wiadomości mogłyby wyglądać tak: „Właśnie trwa wielkie wymieranie", „Eksploatujemy Ziemię ponad miarę", „Zmiany klimatu spowodują największy kataklizm w dziejach Ziemi". Gdy je czytamy aż włos ze strachu jeży się na głowie. Dlaczego więc tych ważnych informacji nie znajdujemy na co dzień w mediach?

Zapraszam do spotkania, na którym przyjrzymy się uczuciom, jakie towarzyszą nam gdy słuchamy takich informacji. Przyjrzymy się tym trudnym emocjom, jak strach, ale też nadziei. Poszukamy odpowiedzi na pytanie o to, skąd ją czerpać. Będziemy też rozmawiać o tym, jakie wskazówki możemy odszukać by stawić czoła globalnemu kryzysowi i nie zwariować.

Wstęp bezpłatny po uprzednim zarejestrowaniu się.

Miejsce Cafe Desa, Czeladź, Rynek 26
Kontakt  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , lub na fb / messengerze - Antonina Szybowska

Przesłane grafiki:

Gier.jpg

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.